Ieri preșcolarii din Șișterea au sărbătorit ziua Pământului. Au făcut cunoștință cu Gömbi și au aflat că azi își sărbătorește ziua de naștere. Au aflat și ce îl face ferici și trist. Am confecționat pubele selective și am curățat Pământul. Pentru a ne arăta iubirea, am îmbrățișat Pământul.