SNAC
Intrând în atmosfera Sfintelor Sărbătorilor de iarnă, elevii claselor primare și gimnaziale de la școala din Șușturogiu au organizat împreună cu doamna învățătoare Bodiu Laura și doamnele profesoare Bica Cornelia și Știube Claudia, o activitate de voluntariat "Fii mai bun și darnic de Crăciun!" care a constat în donarea de alimente unei persoane vârstnice din localitate. Darurile copiilor au fost "încununate" cu intonarea câtorva colinde, spre bucuria gazdelor primitoare.

